Stylová roubenka v Orlických horách s celoročním provozem.
Prožijte nové zážitky v chalupě Čenkovka.

Stylová roubenka v Orlických horách s celoročním provozem.
Prožijte nové zážitky v chalupě Čenkovka.

 

Výlety, atrakce, zábava v Čenkovicích

Čenkovice jsou malebné horské středisko v romantickém údolí pod Bukovou horou, na rozhraní Orlických hor, Jeseníků a Králického Sněžníku.
Horskou obec Čenkovice obklopují tři dominantní hory: Buková hora (958 m.n.m.), Planiska (934 m.n.m.) a Jeřáb (900 m.n.m). Svou polohou je Buková hora nejjižnější horou Orlických hor a z jejího vrcholu směr jihovýchod vedou dvě sjezdové tratě (Mlýnická 2150 m a Heroltická 2 250 m), které patří pod SKIPARK Červená Voda.

– V zimě nabízí skiareál Čenkovice 65 km běžeckých tratí, 5 sjezdovek (včetně 2 s nočním lyžováním) a snowpark.
– Skiareál Čenkovice je jeden z největších lyžařský areálů v Pardubickém kraji a řadí se mezi 5 skiareálů v České Republice s nejčistším ovzduším.
– V severovýchodní části Bukové hory byl vybudován SKI PARK Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na současné sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice.

Díky tomuto unikátnímu propojení vznikl na Bukové hoře velmi atraktivní areál, kde si lyžaři přijdou opravdu na své. Z vrcholu Bukové hory se dostanete po upravených sjezdovkách jak do Čenkovic, tak i do Červené Vody. Délka sjezdových tratí je 4 440 m a na vrchol Bukové hory je vystavěna čtyřsedačková lanová dráha s krytými vyhřívanými sedačkami.

Z Bukové hory směr severozápad sjezdové vedou dvě sjezdové tratě (Svitavská 950 m a Třebovská 1000 m). Další tratě vedou z úpatí Bukové hory směr Čenkovice sjezdovka Nad Parkovištěm 380 m. Jižní sjezdové tratě (Vigona 430 m a Čenkovická 400 m) vedou z hory Jeřáb. Přímo u Filipova pramene naleznete KIDS PARK s provazovým vlekem.

V létě naleznete jak možnost pohybu, tak také klid. Můžete podnikat různé výlety po mechových pěšinkách a užívat si výhledy na Orlické hory, Krkonoše, Polabí, Železné hory, Žďárské vrchy, Zábřežskou a Hanušovickou hornatinu, Jeseníky a Králický Sněžník.

V letní sezoně můžete v Čenkovicích využít multifukční sportoviště s fotbalovým i antukovým hřištěm, minigolf, tenis, plážový volejbal, volejbalové hřiště, venkovní posilovnu, stolní tenis a hřiště na malou kopanou. Dále lyžařský vlek, na kterém můžete vyzkoušet travní lyže, nebo horské minikáry a koloběžky. Samozřejmostí je nepřeberná škála turistických a cykloturistických tras.

Obec Čenkovice tak nabízí tak nepřebernou škálu sportovního vyžití celoročně.